Skip to main content

Biwak w lesie? Nie zapomnij tych 5 akcesoriów!

Czy może być coś przyjemniejszego niż wypoczynek na łonie natury? Cisza, brak stresów i świeże powietrze sprawiają, że urlop po prostu musi być udany! Taki też będzie z całą pewnością, jeśli spakujesz do torby wszystko to, co najpotrzebniejsze. Podpowiadamy, o czym nie możesz zapomnieć wybierając się na biwak!
1. Hamak campingowy

Urlop pod namiotem? To już przeżytek! Teraz biwakuje się na hamakach! Coś, co było marzeniem dzieciństwa teraz jest obowiązkowym wyposażeniem na każdym campingu. Hamaki turystyczne zajmują niewiele miejsca, są wysoce wytrzymałe i zarówno doskonale sprawdzają się w roli relaksacyjnej jak i nadają się do spania w nocy. Wyposażone są w suwaki, które w kilka chwil pozwolą Ci się zamknąć w przytulnym i niesamowicie wygodnym kokonie odpornym na działanie czynników atmosferycznych. Nie musisz już pakować masy śpiworów, materacy i namiotu – wystarczy Ci jeden hamak campingowy. Nawet, kiedy na biwak wybierasz się w towarzystwie – dostępne są modele dwuosobowe.

2. Lodówka turystyczna

Jedną z przyjemniejszych rzeczy podczas biwakowania są posiłki. Wspólne wyjadanie konserw przy świetle ogniska lub patroszenie samodzielnie złowionych ryb ze stawu… Cały prowiant musisz gdzieś przechować. Jesienią czy wiosną z powodzeniem zostawiasz je w worku w bagażniku, ale latem warto zadbać o to, by temperatura nie spowodowała zepsucia jedzenia. Najlepiej oczywiście sprawdzi się tutaj lodówka turystyczna. Tutaj przeczytasz o wszystkich wadach i zaletach lodówki na wkłady.

3. Uniwersalna menażka

Skoro już o jedzeniu mowa, to musisz mieć także naczynia, w których będziesz je przechowywać i z których je spożyjesz. Staromodna menażka to idealne rozwiązanie na współczesne biwaki. Do kompletu wystarczy Ci prosty palnik gazowy i niewielkim garnuszku możesz przygotować najlepszą fasolkę po bretońsku. Dodatkową zaletą menażek jest ich wytrzymałość – nie przypalają się, łatwo się je domywa i można z nich korzystać przez wiele lat. To cecha, która szczególnie przypadnie do gustu osobom szukającym ekologicznych rozwiązań.

4. Butelka filtrująca wodę

Do tej pory zabierałeś na biwak kilka sześciopaków wody pitnej? Możesz zaoszczędzić miejsce w bagażniku zamieniając je na pojedynczą butelkę z filtrem węglowym! To prosty sposób na to, by pitną wodę mieć zawsze pod ręką. Do takiej butelki możesz lać wodę z kranu lub prosto z jeziora! I nie musisz martwić się zatruciami pokarmowymi, gdyż filtr węglowy usuwa większość kamienia oraz drobnoustrojów z cieczy. Wodę z takiej butelki możesz pić bezpośrednio lub wykorzystać do przygotowania biwakowych posiłków.

5. Lampka LED

Czasami światło z ogniska okazuje się niewystarczające. Optymalną atmosferę zapewni Ci dodatkowe źródło oświetlenia. Świetnie sprawdzi się tutaj turystyczna lampa LED. Modele przeznaczone do biwakowania posiadają specjalne haczyki oraz szpikulce umożliwiające zawieszenie ich na drzewie lub wbicie w ziemię w miejscu, gdzie są najbardziej przydatne. Takie lampy to inwestycja na lata i można z nich korzystać również w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *