Skip to main content

Częstochowa – miasto idealne na tegoroczną majówkę

Czas zimowy powoli dobiega końca, zbliża się upragniona majówka, więc, zamiast spędzać wolne dni, grillując kiełbaski na działce, warto zaplanować wycieczkę w ciekawe miejsce. Jednym z takich miejsc może być Częstochowa, miasto datujące swoje powstanie w początkach XIII wieku.

Częstochowa majówka

Częstochowa położona jest na obszarze województwa śląskiego, na wyżynie, urozmaiconej niewielkimi wzniesieniami, dodającymi malowniczego uroku całemu miastu. Ponieważ jest to miasto bardzo stare, zachowało się w nim sporo zabytków, z których najważniejszym jest budowla o charakterze sakralnym, powstała na podwalinach oraz w zachowanych murach dawnego klasztoru Zakonu Paulinów, nosząca nazwę Jasna Góra. Jest to najczęściej odwiedzane miejsce kultu religijnego, w którym pielgrzymi modlą się do obrazu Matki Boskiej, określanego jako cudowny.

Według legendy obraz został namalowany przez św. Łukasza Ewangelistę, który dzieło to stworzył na desce stołu w Jerozolimie – w rzeczywistości, został on namalowany w XIV wieku przez anonimowego włoskiego artystę, a sprowadzony na terytorium Polski z ziemi halickiej przez księcia opolskiego Władysława. Obraz został powierzony pieczy zakonnikom i odtąd został nazwany Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Z innych ciekawych zabytków polecanych do zwiedzenia można wymienić:
– Kościół św. Jakuba,
– Katedra Matki Boskiej Królowej Apostołów,
– Cerkiew Częstochowskiej Ikony Matki Bożej.
– Kościół ewangelicko-augsburski Wniebowstąpienia Pańskiego,
i wiele innych.

Atrakcje turystyczne, dostępne o każdej porze roku to:
– Parki podjasnogórskie, Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, Muzeum
Częstochowskie,
– Ulica Wieluńska z XVIII i XIX wieczną zabudową,
– Ratusz z XIX wieku,
– Muzeum Produkcji Zapałek,
czy Pałacyk Hantkego.

Miasto posiada również wiele innych atrakcji, które każdy turysta z pewnością sam z radością odkryje.

Majówka Częstochowa obiady

Częstochowa, jak wiele turystycznych miast, zapewnia turystom z kraju i zagranicy bogatą ofertę noclegową. Jednym z polecanych hoteli, w którym można odpocząć w komfortowo wyposażonych pokojach i skorzystać z przygotowanych atrakcji, jest Hotel Arche Częstochowa, usytuowany tuż pod Jasną Górą. Oferta hotelu przedstawia się bardzo atrakcyjnie: oprócz przestronnych sal konferencyjnych dogodnych na spotkania biznesowe, można tu znaleźć strefę SPA oraz restaurację serwującą wykwintne i smaczne dania kuchni regionalnej oraz światowej. Każdy posiłek podany jest w wyjątkowej oprawie, a dania skomponowane przez wysokiej klasy kucharzy zachwycają smakiem i wyglądem.

Hotel oferuje również wiele dogodnych pakietów z ciekawymi ofertami, podporządkowanymi rodzinom, parom oraz singlom, warto więc w okresie majówki skorzystać z dostępnych atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *