Skip to main content

Język angielski w praktyce – czy boimy się rozmowy z obcokrajowcami?

Rozmowa z obcokrajowcami niemal zawsze stanowi wyzwanie. Nawet jeśli znasz język obcy bardzo dobrze, to zawsze jednak pojawia się stres, że w praktyce sobie nie poradzisz. Teoria teorią, jednak praktyka znacznie różni się od tego, czego uczymy się w szkołach. Wystarczy inny akcent, wymowa i okazuje się, że potrafimy całkiem inaczej zrozumieć wypowiadane przez obcokrajowca słowo. A ono potrafi nie raz zmienić kontekst rozmowy o 180 stopni.

Podejdź praktycznie do nauki!

Poznanie zasad gramatyki języka angielskiego jest bardzo ważne – to podstawa do poprawnego pisania i mówienia. Teoria potrafi nas nauczyć wiele jednak nie na tyle byśmy bez problemu i stresu poradzili sobie w rozmowie. Warto, więc już od samego początku rozpocząć rozmowy po angielsku. Na początek wystarczą rozmowy o prostych sprawach – możesz porozmawiać o pogodzie, samopoczuciu czy planach na dzień. Każda kolejna rozmowa będzie przynosić Ci większą pewność siebie, a co za tym idzie – nawet nie zauważysz kiedy w swoich konwersacjach przejdziesz do poważniejszych i bardziej skomplikowanych tematów. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza.

Poszukaj kontaktu z obcokrajowcami!

Początkowe rozmowy z kolegą czy koleżanką po angielsku pomogą Ci zyskać pewność siebie. Gdy już poczujesz się pewniej pomyśl o tym, czy nie warto było by nawiązać kontaktu z osobą, która język angielski zna od urodzenia, wychowała się w kraju anglojęzycznym i posiada właściwy akcent. W większych miastach, takich jak: Warszawa, angielski możesz poćwiczyć z obcokrajowcami, co umożliwia szkoła językowa Lincoln.Może wydawać Ci się to dziwne, ale uwierz, że osób obcojęzycznych jest sporo a z takiego rozwiązania możesz wynieść nie tylko naukę języka ale też znajomości na całe życie. Z całą pewnością na samym początku tej znajomości nie będzie łatwo Ci się przełamać – pomyśl jednak o tym co możesz zyskać a co stracić. Ten rachunek zysków i strat zdecydowanie wyjdzie Ci na plus. Najważniejsze – nie bój się własnych błędów. To właśnie na nich najwięcej jesteśmy w stanie się nauczyć i dzięki nim osiągamy sukcesy w życiu nie tylko zawodowym ale i osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *