Skip to main content

Szkoły policealne – dlaczego warto je wybrać?

Szkoły policealne stanowią rodzaj szkół, które są przeznaczone dla absolwentów szkół średnich. Aby się do nich dostać, konieczne jest jedynie ukończenie szkoły średniej, zaś matura nie jest już warunkiem koniecznym. Najczęściej są to szkoły bezpłatne.

Warszawa jako stolica oferuje dużą ilość szkół policealnych, posiadających szeroki wybór kierunków kształcenia, spośród których każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Jeśli nie wiesz co robić po szkole średniej, a nie przekonuje cię pójście na studia, to szkoła policealna jest idealnym wyborem dla ciebie.

Szkoły policealne – Warszawa

W Warszawie możemy odnaleźć wiele szkół policealny, spośród których większość z nich jest bezpłatna. Pozwala to na świadomy wybór swojej drogi kształcenia, który później zaowocuje w przyszłości. W Warszawie znajdziemy wiele szkół tego typu, jednak warto zwrócić szczególną uwagę na ofertę edukacyjną jednostki a także czy szkoła ma uprawnienia szkoły publicznej. Jedną z takich szkół jest Studium Pracowników Społecznych i Medycznych.
Dzięki ukończeniu nauki w szkole policealnej, mamy możliwość wykonywania wymarzonego zawodu, a okres kształcenia trwa znacznie krócej niż w okresie studiów wyższych.

Zalety nauki w szkołach policealnych

Szkoły policealne dzielimy na szkoły publiczne oraz niepubliczne. Choć ich czas trwania bywa różny, to najczęściej trwa dwa lata, to znaczy cztery semestry. Wyjątkiem są niektóre z kierunków. W przypadku szkoły policealnej, która nie posiada uprawnień szkoły publicznej, czas ten jest skrócony do jednego roku, czyli dwóch semestrów. To wszystko jest niewątpliwą zaletą w porównaniu do czasu kształcenia na studiach wyższych.
Co jeszcze oferuje nam szkoła policealna? Łódź przykładowo często stawia na kierunki typowo praktyczne, które gwarantują znalezienie pracy tuż po ukończeniu nauki. Często kształci się tam w formach kwalifikacyjnych kursów zawodowych, po których przystępuje się do egzaminu potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Daje to duże możliwości na obecnym rynku pracy.
Nauka w szkołach policealnych zwykle jest bezpłatna, trwa krótko i jest znacznie bardziej praktyczna od mnóstwa zajęć teoretycznych, przez które przechodzi się na studiach. Warto zatem przemyśleć ten model edukacji dla siebie, zwłaszcza w sytuacji, gdy chcemy szybciej wejść na rynek pracy. Szkoła policealna może też być dodatkiem do innego modelu edukacji już przez nas podjętego, ponieważ zawsze daje nam dodatkowe uprawnienia, co jest dobrze widziane u potencjalnych pracodawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *