Skip to main content

Strój moro na potrzeby outdooru

Wiele aktywności typowo outdoorowych wymaga odpowiedniego przygotowania, nie tylko pod względem ekwipunku, lecz także, jeśli chodzi o odzież. Podczas dłuższej wyprawy wielkie znaczenie mają takie czynniki jak termoaktywność, odpowiednia grubość materiału, komfort noszenia, a także użytkowość danego elementu ubioru. Dzisiaj przyjrzymy się legendzie, czyli kompletowi kurtka m65 + spodnie bojówki. Zapraszamy do lektury!

Postaw na niezawodność!

Miłośnicy outdooru, survivalu, a nawet militarnych sportów na świeżym powietrzu doskonale zdają sobie sprawę z powagi i istotności odpowiedniego wyposażenia. Bez niego, nawet najprostsza wyprawa może w określonych warunkach przysporzyć trudności. Dlatego też zaprojektowane zostały specjalne elementy odzieży, które znacznie ułatwiają wszelkie wyprawy.

Sprawdź ofertę na spodnie bojówki w sklepie zielonysklep.pl

Spodnie bojówki to jedna z niezbędnych rzeczy, w które wręcz trzeba się wyposażyć przy nastawieniu na częste wędrówki w terenie. Dzięki ich wojskowemu charakterowi możemy się spodziewać wyjątkowej wytrzymałości – w końcu wyprawy w góry, czy lasy nie należą do najprostszych, a nawet niepozorne potknięcie może skutkować mocnym przetarciem materiału, dlatego zapewnienie odzieży o wzmocnionej strukturze jest konieczne. To samo tyczy się wspomnianego wcześniej ASG, czy paintballa. Nierzadko zdarza się czołgać, czy przedzierać przez zarośla, aby nie zostać trafionym. Ważne jest także to, że specyficzny krój oraz sposób noszenia tych spodni – w butach, niesie ze sobą zaletę w postaci zachowywania ciepła, co podczas chłodniejszych pór roku jest wprost nieocenione. Na koniec zostaje nam pojemność tych spodni, a to wszystko za sprawą dodatkowych kieszeni, które pozwalają na zabranie ze sobą większej ilości profesjonalnych narzędzi i przedmiotów, które z pewnością ułatwią nam każdą wyprawę.

W przypadku kurtki m65 możemy się spodziewać podobnych zalet. Wszak jest wiernym odzwierciedleniem odzieży stosowanej przez armie amerykańska podczas wojny w Wietnamie. Charakteryzuje się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, świetną termoizolacyjnością, wysoką pojemnością i świetnym, legendarnym wyglądem. Nie należy także zapominać o wygodnym, profesjonalnym obuwiu – obowiązkowo wysokim, dzięki czemu nasza kostka będzie miała odpowiednie wsparcie. Musi być ono także wodoodporne, a jednocześnie pozwalać stopie oddychać. W tej roli najlepiej sprawdza się profesjonalne buty trekkingowe.

Artykuł przygotowany przez Jerzy Mazur, zielonysklep.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *