Skip to main content

Co do apteczki? – zajęcia z pierwszej pomocy

Niebawem wyjeżdżacie na obóz. Do takiego wyjazdu trzeba się solidnie przygotować. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia będzie apteczka. O tym, co i dlaczego warto zabrać zadecydujcie w gronie zastępu.

Co przygotować?

Aby przygotować zajęcia najlepiej powyjmować wyposażenie z kilku apteczek, dołożyć do nich trochę innego sprzętu i pozwolić harcerzom samodzielnie skompletować swoje apteczki.

Niech każdy zastęp ze sterty przedmiotów wybierze kilkanaście rzeczy przydatnych do udzielania pierwszej pomocy. Kiedy apteczki będą gotowe, zastępowi po kolei omawiają, co i dlaczego zabrali.

Reklama

Ile i jak?

Warto uczulić harcerzy, aby zwracali uwagę nie tylko na to, co wybrali, ale także, ile sztuk danej rzeczy chcą zabrać. Bandaż rzecz podstawowa, ale jeśli w wędrówce będzie uczestniczyło kilkanaście osób, to jeden może nie wystarczyć. Warto także zastanowić się nad transportem. Lepiej, jeśli zrobimy jedna wspólną dużą apteczkę ( i kto będzie ją niósł), czy rozsądniej podzielić wyposażenie pomiędzy uczestników obozu oraz ich plecaki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *