Skip to main content

Czy nauka angielskiego musi być trudna? Zobacz, jak możesz ja uprościć

Wiele osób kojarzy naukę języka angielskiego z miesiącami prób i brakiem efektów. Faktycznie w przypadku tradycyjnych kursów językowych i nauki w szkole często praca nie przynosi zakładanych rezultatów. Przed Tobą nauka angielskiego dla początkujących, która daje realne efekty. Naucz się angielskiego szybciej, niż myślisz.

Nauka angielskiego dla początkujących

  • Dlaczego tradycyjne metody nauki nie są skuteczne?
  • Dowiedz się, jak korzystać ze skrótów w nauce angielskiego
  • Szukasz skutecznej metody nauki angielskiego dla początkujących? Poznaj metodę Aktywny Angielski, która przybliży Cię do płynnego mówienia po angielsku

Tradycyjne metody nauki – dlaczego nie działają?

Przez lata dane Ci było uczęszczać na szkolne zajęcia językowe lub kursy prowadzone tradycyjną metodą i… nadal nie umiesz mówić po angielsku? Winne są zwyczaje praktykowane na takich zajęciach. Po pierwsze, przeważają tam pisemne ćwiczenia z podręcznika. Aby nauka języka angielskiego była skuteczna, musisz skupić się na nauce ze słuchu, nie na piśmie. Po drugie, skomplikowane teorie gramatyczne wtłaczane do głowy uczniom nie poprawią Twojego poziomu językowego, jeśli nie będziesz wiedzieć, jak wykorzystywać je w praktyce. Teoria na temat gramatyki nie pomoże w płynnym komunikowaniu się po angielsku. Po trzecie, w szkołach popularne jest proponowanie uczniom listy słówek do zakucia, które i tak wylatują z głowy następnego dnia. Zakuwanie na pamięć to najgorszy sposób nauki, który nie prowadzi do realnych efektów.

Nauka angielskiego dla początkujących – korzystaj ze skrótów

Interesuje Cię nauka angielskiego dla początkujących? Odwiedź stronę https://szybkanauka.pro/angielski-dla-poczatkujacych-3-skroty/ i poznaj praktyczne skróty do mówienia po angielsku.

Pierwszym przydatnym skrótem jest skupienie się na mówieniu. Nawiązuje do uczenia się ojczystego języka w dzieciństwie. Maluchom nikt nie podsuwa podręczników i zeszytów ćwiczeń, a bazuje na wykształcaniu u nich umiejętności mówienia i słuchania. Dlatego też skupienie się na tych dwóch umiejętnościach wznosi na wyższy poziom językowy nowicjusza.

Drugi skrót, który przyda się w nauce, to skupienie się na treściach, które będą przydatne. Nadmiar zbędnego materiału niepotrzebnie przytłacza i zajmuje myśli. W niemal 100% sytuacji wystarczy Ci znajomość 5 angielskich czasów takich jak Present Simple, Past Simple, Future Simple, Present Continuous oraz Present Perfect. Po co więc zawracać sobie głowę wszystkimi czasami?

Trzeci skrót jest oczywisty, ale niezwykle ważny – pamiętaj, by uczyć się ze zrozumieniem. Praktyczny trening językowy przyniesie Ci o wiele więcej niż zakuwanie definicji gramatycznych oraz słówek z tabelki. W przypadku zasad gramatycznych staraj się wytłumaczyć je sobie własnymi słowami, przy nowym słownictwie, układaj z nim zdania. Nauka w ten sposób przyniesie Ci o wiele więcej korzyści niż zakuwanie na pamięć.

Korzystaj z metod nauki, które są skuteczne

Istotnym czynnikiem decydującym o tym, czy Twoja nauka będzie skuteczna, jest metoda. Nie każda może przynieść wymierne korzyści, niektóre z nich wręcz demotywują do dalszej nauki. Skutecznym sposobem jest metoda Aktywny Angielski, którą proponuje szybkanaukapro.

Aktywny Angielski opracowany przez szybkanaukapro jest metodą na płynne komunikowanie się po angielsku tylko po 100 godzinach samodzielnej nauki. Dzięki tej metodzie poznasz 1000 najważniejszych słów pozwalających zrozumieć 82% konwersacji oraz 75% tekstów pisanych. Skupisz się też na sześciu najważniejszych czasach występujących w 99% konwersacji. Przede wszystkim jednak będziesz trenować mówienie i słuchanie, bo metoda Aktywnego Mówienia szybkanaukapro kładzie na to największy nacisk.

Metoda Aktywnego Mówienia, czyli Aktywny Angielski, to cztery podstawowe filary. Pierwszym jest pozytywna psychologia, a więc odpowiednia motywacja od pierwszego treningu. Drugi filar to skupienie się na mówieniu. Zamiast ślęczeć nad podręcznikiem, będziesz uczyć się praktycznych aspektów języka angielskiego. Trzecim filarem jest prosta gramatyka, bez potrzeby zakuwania nużących reguł na pamięć. To pozwoli poznawać ją ze zrozumieniem. I wreszcie czwarty filar, czyli proste słownictwo, najbardziej użyteczne na co dzień. Poznasz słówka z przydatnych kategorii, takich jak wakacje, pieniądze, czas, zdrowie, jedzenie czy kierunki. Odkryj metodę nauki, która działa i naucz się mówić po angielsku szybciej, niż myślisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *