Skip to main content

Dzień obozowicza – zabawa raczej dla obozu wędrowniczego lub starszoharcerskiego

Cała zabawa polega na „abdykacji” kadry. Na ustalony przez siebie czas obozowa kadra przekazuje całość władzy uczestnikom, stając się w tym momencie jednym ze zwykłych zastępów.

Uczestnicy powołują sobie wówczas nową kadrę i sami ustalają nowy program dnia (lub kilku najbliższych godzin, wszystko zależy od tego, ile godzin otrzymali). Stara kadra jest natomiast zobowiązana do posłuszeństwa wobec „nowej władzy”.

Ciekawym ubarwieniem zabawy może być nieinformowanie uczestników o zamianie ról, tylko np. wraz z pobudką dziwne zachowanie kadry, która uparcie utrzymuje, że nic nie wie, bo przecież jest zastępem najmłodszych dzieci na obozie.

Reklama

Jedna myśl na temat “Dzień obozowicza – zabawa raczej dla obozu wędrowniczego lub starszoharcerskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *