Skip to main content

Alarmy przedziwne, czyli zabawa na cały obóz i każdy jego moment

Zabawa polega na zastąpieniu standardowego alarmu mundurowego wszelkimi innymi (im zabawniejszymi, tym lepiej) alarmami. Po gwizdku może więc paść komenda np. alarm ze skarpetkami na uszach, alarm szczoteczkowy, alarm w stroju kąpielowym, alarm w turbanie, alarm z butem kogoś z zastępu 6, alarm w śpiworze, alarm w piżamach, alarm z czymkolwiek okrągłym, alarm z baba na plecach itp.


Ogromnym plusem tej zabawy jest możliwość stosowania jej przez cały niemalże obóz, według uznania kadry. Możemy np. w poniedziałek zrobić trzy alarmy przedziwne, we wtorek dziesięć, w środę natomiast żadnego, a w czwartek kolejne dwa. Alarmy mogą także podlegać pod współzawodnictwo, i tak np. zastęp, który w poniedziałek najszybciej będzie się stawiał na alarmach w nagrodę otrzymuje… alarm z wszystkim, co mają na kanadyjce harcerze z innego zastępu (dodatkowe piloty nie są złe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *