Skip to main content

Gra terenowa Zombie

Na początku gry należy podzielić harcerzy na dwie ekipy. Jedna z nich – zombie powinna być zdecydowanie mniejsza od drugiej.

Liczniejsza grupa przed rozpoczęciem gry udaje się do lasu, skąd po rozpoczynającym zabawę gwizdku muszą się przedostać w wyznaczone miejsce. Zadaniem zombie jest wyłapanie i wciągnięcie w swoje szeregi członków drugiej grupy. Każdy dotknięty przez zombie staje się jednym z nich i zaczyna tropić swoich niedawnych towarzyszy.

Jako że ekipy są nierówne, ciekawym utrudnieniem może być ograniczenie grup, w których mogą współpracować ci, którzy próbują uciec przed zombie. Limitem mogą być np. czwórki, pary, a może nawet samodzielność.

Reklama

Inna alternatywą do ubarwienia zabawy może być rozstawienie przez prowadzącego zawodników pojedynczo w różnych partiach lasu i pozwolenie im na współpracę jedynie w wypadku, gdy zdołają się odnaleźć.

magical forest at night

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *