Skip to main content

Przejęcie tajnych dokumentów

Gra miejska – pomysł zaczerpnięty z „Scouting for boys” Roberta Baden Powella.

Całość gry polega na przetransportowaniu tajnych dokumentów przez miasto pełne nieprzyjaciół. Na początku wybieramy 3 osoby z drużyny, które będą gońcami (może to być też 1 osoba). Reszta grupy ma za zadanie przeszkodzić im w dostarczeniu dokumentów. Gońcy dostają polecenie udania się na pocztę (lub do innego miejskiego urzędu) i zdobycia tam pieczątki. Jeden z nich zabiera ze sobą dokument i stara się dostarczyć go drużynowemu w ustalone miejsce. Reszta gońców ma ściągać na siebie uwagę poszukujących ich harcerzy. Informacje, jakie otrzymają uczestnicy powinny być mało szczegółowe – tak aby ich zadanie nie było zbyt proste (Ilość i szczegóły informacji, jakie otrzymają harcerze zależy od ich wieku i poziomu „scharcerzenie” im starsi i bardziej wprawieni tym informacji mniej. Nie można jednak przesadzić. Uczestnicy muszą mieć przynajmniej szczątkową informację, na temat tych, których szukają, można im w tym celu dać np. wydrukowane, niewyraźnie zdjęcie czy podać jakiś charakterystyczny szczegół np. różowa reklamówka).

Dla ubarwienia gry można przekazać harcerzom informacje o grze tuż przed jej rozpoczęciem. Ustal miejsce zbiórki w centrum miasta. Gońców poinformuj o wszystkim wcześniej i omów z nimi wszystkie szczegóły. Kiedy reszta DH zbierze się w wyznaczonym miejscu, gońce powinni już zająć swoje pozycje startowe. Ciekawą formą przekazania instrukcji jest zawarcie jej w liście, a następnie poproszenie któregoś z przechodniów, aby dostarczył ją harcerzom.

Reklama

Sherlock Holmes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *