Skip to main content

Huśtawka – jak skutecznie postraszyć na chrzcie

halloweenPunkt nieco podobny do wisielca, wymaga jednak sprzętu i co najmniej dwóch osób. Do przywiązanej o grubą gałąź liny montujemy coś na czym da się wygodnie siedzieć ( uprząż alpinistyczna jeśli takową dysponujemy, ale w ostateczności może także być zwykły patyk – jak do leśnej huśtawki). Jednego z punktowych ubieramy w czarną, zwiewną szatę. Kiedy biszkopt (czyli uczestnik chrztu) zbliża się do stanowiska druga osoba musi po prostu huśtnąć „czarownicę / upiora?” w stronę nadchodzącego biszkopta. Dla efektu możemy dodać czarownicy miotłę. Wysokość, w jakiej powinien się znajdować latający straszak zależy od przychylności terenu, pamiętajmy jednak, żeby nie rozhuśtać się wprost na biszkopta, bo zderzenie może być nieco bolesne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *