Skip to main content

Kim/ czym jestem?

Grę najlepiej prowadzić w niewielkiej liczbie osób np. wśród zastępu. Każdy uczestnik otrzymuje kawałek papieru samoprzylepnego na którym wypisuje osobę lub rzecz znajdującą się na obozie/w harcówce/ albo która ogólnie dotyczy harcerstwa.

Następnie kartka ta zostaje przekazana sąsiadowi, który musi nakleić ją na swoje czoło bez sprawdzania co zostało na niej napisane. Dalej uczestnicy gry muszą odgadnąć kim lub czym są (mają to wypisane na czole). Gracz może stać się np. komendantem obozu, oboźnym, namiotem, śledziem, kanadyjką lub śpiewnikiem. Aby odgadnąć kim/ czym się jest trzeba zadawać innym graczom pytania tak skonstruowane, aby odpowiedź brzmiała TAK/ NIE.

Gracz może np. zapytać czy jestem człowiekiem? czy jestem metalowy? czy jestem zielony? czy jestem latarką?. Każdy po kolei zadaje po jednym pytaniu dotyczącym swojej osoby. Wygrywa ten, kto pierwszy zgadnie kim/ czym jest.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *