Skip to main content

O kim mowa?

Gra dla zastępu lub drużyny złożonej z osób, które dosyć dobrze się znają.

Spośród uczestników wybieramy jedną osobę, która na chwilę oddala się o reszty – na tyle daleko, żeby nie słyszała wymiany zdań.

Spośród pozostałych uczestników wybieramy jedną osobę, o której będziemy mówić.

Reklama

Kiedy pierwsza osoba wraca do reszty uczestników musi zgadnąć „O kim mowa”. Szukając odpowiedzi gracz może jedynie zadawać reszcie pytania zaczynające się od zdania „Gdyby ta osoba była…(np. książką), to jaką (książką) by była? Gracz jednocześnie wskazuje na osobę, która ma na to pytanie odpowiedzieć.

Książkę w kolejnych pytaniach kierowanych do następnych uczestników można zastąpić dowolnym rzeczownikiem, np. filmem, piosenką, mapą, samochodem, podróżą, opowieścią, zwierzęciem, domem, kolorem, filozofią, zadaniem, koszulką…

Osoba, która musi zgadnąć „O kim mowa” ma na to trzy próby. Po ich wykorzystaniu lub po prawidłowym wskazaniu „o kim mowa” w danej rozgrywce, wybieramy kolejnego zawodnika, który na chwilę się oddala oraz kolejną osobę, „O której mowa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *