Skip to main content

Podchodzenie nocnej warty

Podchodzenie obozowej warty przez uczestników tego samego obozu może dać bardzo fajne efekty. Po pierwsze uczy to harcerzy bezszelestnego poruszania się i maskowania nocą, po drugie natomiast sprawdza czujność wartowników.

Podchody można rozgrywać albo pojedynczo, albo całymi zastępami. W pierwszym wariancie oboźny może np. poszczególnym członkom zastępu kazać się indywidualnie przedostać z jednego końca obozowiska na drugi, tak aby nie zwrócili uwagi wartowników. Jeśli zabawę rozgrywamy całym zastępem można ją urozmaicić np. o element odwracania uwagi wartowników przez część zastępu, w momencie kiedy reszta przekrada się przez obozowisko.

Grę można rozgrywać w zasadzie przez cały czas trwania obozu.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *