Skip to main content

Pajęcza sieć – ulubiony punkt harcerek

WebJak wiadomo pająków na obozie nie brakuje, nie zmienia to jednak faktu, że spora część naszych obozowiczów zapewne nadal ich nie lubi (delikatnie rzecz ujmując). Dlatego też warto wykorzystać tę niechęć podczas chrztu. Do przygotowania punktu będzie potrzebny biały sznurek i gigantyczny pająk (może być wycięty z papieru, kartonu albo zmontowany z materiału – im bardziej paskudny tym lepiej). Ze sznurka montujemy między drzewami coś na kształt sieci i następnie na jej szczycie instalujemy naszego pająka. Kiedy któryś z dzieciaków przychodzi na punkt każemy mu przejść ostrożnie pomiędzy oczkami pajęczyny (im trudniej i więcej do pokonania, tym lepiej). Musi jednak uważać, bo jeśli zahaczy o sieć pająk niechybnie go zaatakuje. Dla wzmocnienia efektu pająka warto do jego przednich nóżek przymocować dwa kawałki sznurka i schować kogoś w niewielkiej odległości, tak oby pociągane przez niego sznurki dawały wrażenie, że pająk porusza nogami.

Spider on clogs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *