Skip to main content

Przejście linii wroga – trening strategii

Na początku dzielimy uczestników na dwie ekipy. Każdy zawodnik dostaje życie – opaska z bibuły zawiązana na przedramieniu (każda ekipa musi mieć inny kolor opasek). Następnie wytyczamy pole gry. Najlepiej, gdyby zabawa przebiegała na styku lasu z polaną. Las będzie wówczas miejscem walk, a łąka strefą bezpieczną. Jedna z ekip wysyłamy w głąb lasu, druga natomiast zostaje na jego skraju. Zadaniem pierwszej drużyny jest przedostanie się na łąkę, do której dostępu broni ekipa numer dwa. Zerwanie opaski z ramienia oznacza koniec gry dla konkretnego zawodnika. Liczb punktów uzyskanych przez ekipę, która ma przedrzeć się przez linię wroga zależy od ilości zawodników, którzy znajdą się w bezpiecznej strefie. Druga runda polega na zamianie stron. Ci, którzy wcześniej zdobywali łąkę teraz bronią do niej dostępu wcześniejszym strażnikom.

Żeby gra miała właściwy przebieg, należy uświadomić harcerzy, że najważniejsza w tym wszystkim jest strategia. Nie sztuka na hura pobiec w stronę polany. O wiele skuteczniejsze może być maskowanie się, odwracanie uwagi przeciwnika, czy wciąganie go w pułapki. Dlatego też obie ekipy powinny mieć sporo czasu na rozegranie swojej partii.

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *