Skip to main content

Rozbijanie namiotów – zbiórka terenowa

Rozbijanie namiotów

 

Zbiórka terenowa (śledzie ciężko wbija się w beton, parkiet czy panele)

Reklama

Potrzebne przedmioty:

Namioty: (najlepiej 2)

  1. Większy minimum 4 osobowy
  2. malutki max. 2 osobowy

 

  1. O.R.Z
  2. Rozbijanie dużego namiotu

* Harcerze muszą na początku wybrać właściwe miejsce na rozbicie namiotu: teren w miarę płaski i równy, z dala od domków gospodarzy tego terenu np. mrówek, możliwie osłonięty od wiatru itp.

* Podzieleni na 3 osobowe grupy harcerze rozbijają większy z namiotów, a następnie go właściwie składają (ważne, żeby ekipy nie były większe niż 3 osoby, bo wtedy zadanie robi się zbyt proste)

* Po wykonaniu zadania przez wszystkie ekipy utrudniamy każąc każdej z nich zastąpić „czymkolwiek” element namiotu który akurat uległ zniszczeniu (bo zbiórka odbywała się w trakcie deszczu meteorów, wskutek którego np. przepaliło nam kawałek tropiku (mogą załatać jednorazówką, nieprzemakalną kurtką, folią NRC z apteczki – ważne, żeby nie tylko kazać harcerzom wymyślić sposób, ale także przymocować dany element do śliskiej powierzchni tropiku) śledzie można zastąpić patykami, albo (jeśli chodzi o te podtrzymujące naciągi to można przywiązać je do większego kamienia) same naciągi natomiast można spokojnie zastąpić np. sznurówkami. Liczy się inwencja i pomysłowość, tu też można wykorzystać rywalizacje w grupach – każda ekipa dostaje te same problemy oceniamy pomysły i ich wykonanie.

  1. Rozbijanie małego namiotu na czas

To zadanie harcerze wykonują indywidualnie. Przy ocenianiu liczy się nie tylko czas postawienia namiotu, ale także precyzja – sprawdzamy, czy śledzie są porządnie wbite, naciągi właściwie umocowane itp.

  1. Jak się urządzisz, to może się wyśpisz czyli kilka dobrych rad na koniec

Czyli dlaczego nie pozwalamy czemukolwiek stykać się z tropikiem (bo od porannej rosy zawilgnie), czemu pilnujemy, żeby siatka była ciągle zamknięta i najważniejsze, dlaczego buty po całodniowej wędrówce zostają w przedsionku!!

  1. O.Z.Z

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *