Skip to main content

Wytłumacz obóz rodzicom

Kiedy dzieciaki wyjeżdżają na obóz, zdarza się, że największy problem stanowią rodzice. Bez wątpienia zgodzi się ze mną każdy drużynowy. W takich sytuacjach warto studzić zapał lub obawy opiekunów i zdobyć się na szczerą i pełną szczegółów rozmowę. Rodzice zawsze martwią się o swoje dzieciaki, dlatego mogą mieć mnóstwo pytań i wątpliwości. Drużynowy musi natomiast w tym miejscu zdać sobie sprawę z tego, że od jego cierpliwości mogą zależeć wakacje jego podopiecznych.

W takich momentach z pomocą na szczęście przychodzą nam władze związku, jak i dziennikarze. W internecie można znaleźć wiele ciekawych artykułów na temat wakacji i obaw rodziców. Może niekiedy warto wydrukować takie teksty i przekazać opiekunom naszych dzieciaków, lub przynajmniej podesłać linki młodym i zachęcić, żeby podrzuciły rodzicom.

Wrzucam Wam tu jeden z takich wywiadów, którego udzieliła druhna Martyna Kowacka, rzecznik prasowa ZHP. Jak macie inne fajne teksty, podzielcie się w komentarzach, może komuś się bardzo przydadzą 🙂 – Wakacyjny obóz oczami wychowawcy – Z Ekspertem O Dzieciach

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *