Skip to main content

Zwiad po obozie – czyli gra na jeden z pierwszych dni harcerskiego obozu

Gra ma na celu zapoznanie harcerzy z całym zgrupowaniem, na którym się znajdują. Wysyłając obozowiczów na ten zwiad chcemy, aby dokładnie poznali zarówno miejsce, jak i ludzi. Całość zabawy zaczyna się od ułożenia przez kadrę długiej listy pytań przeróżnych, np. jak imiona noszą kucharki, ilu braci ma kwatermistrz, z którego roku jest obozowa brama, ile jest koszy na śmieci na terenie całego ośrodka, jaką wysokość ma maszt, ile tip- topów dzieli polanę od jadalni, komendant zgrupowania jest prawo, czy lewo ręczny? I wiele, wiele podobnych pytań. Im więcej informacji – przydatnych, śmiesznych i nie wpasowujących się pod żadną kategorię, zbiorą harcerze, tym lepiej.
Gra ma na celu zapoznanie harcerzy z całym zgrupowaniem, na którym się znajdują. Wysyłając obozowiczów na ten zwiad chcemy, aby dokładnie poznali zarówno miejsce, jak i ludzi. Całość zabawy zaczyna się od ułożenia przez kadrę długiej listy pytań przeróżnych, np. jak imiona noszą kucharki, ilu braci ma kwatermistrz, z którego roku jest obozowa brama, ile jest koszy na śmieci na terenie całego ośrodka, jaką wysokość ma maszt, ile tip- topów dzieli polanę od jadalni, komendant zgrupowania jest prawo, czy lewo ręczny? I wiele, wiele podobnych pytań. Im więcej informacji – przydatnych, śmiesznych i nie wpasowujących się pod żadną kategorię, zbiorą harcerze, tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *